Dentální hygiena a prevence

základ pro zdraví vašich zubů

Dentální hygiena v naší ordinaci


Dentální hygiena, nácvik jejího provádění a preventivní opatření jako je například profesionální čištění zubů, jsou jedním z hlavních zaměření naší ordinace.
Hlavními body jsou především poučení pacienta o onemocněních závěsného aparátu zubu (gingivitis, parodontitis), prevence a tréninksamostatného čištění zubů jako čistění těžko přístupných mezizubních prostor, zubních můstků a implantátů.
Obzvláště po nákladném implantologicko-protetickém ošetření je nejdůležitější péče a pečlivé čištění prostoru kolem implantátu, můstků a protéz. Toto je rozhodující pro zamezení ztráty implantátu, které obvykle předchází zánět v okolí implantátu (periimplantitis).
Také brzké rozpoznání zubního kazu, odstranění povrchových i hlubokých povlaků a nánosů zubního kamene patří do oblasti dentální hygieny.


Z oblasti dentální hygieny provádíme tyto výkony


 • měření parodontálních chobotů u zubu
 • odstranění zubního kamene a kyretáže zubů ultrazvukem Newtron
 • bělení zubů
 • dlahování pohyblivých zubů
 • pečetění fisur
 • leštění starých vyplní
 • instruktáž a nácvik čištění zubů
 • lokální fluoridace
 • leštění zubů
 • pískování zubů Airflow
 • zhotovení individuální dlahy na zvýšení skusu
 • ošetření citlivých zubních krčků

Co znamená prevence v ordinaci zubního lékaře?

Prevencí myslíme opatření, kterými se snažíme zabránit vzniku nemoci. V zubním lékařství toto představují různá opatření. Všeobecně si pod prevencí nejspíš představíme profesionální čištění zubů, jako prevenci vzniku gingivitidy a s ní spojené parodontitidy a nebo vzniku zubního kazu. K ochraně tvrdých zubních tkání a prevenci zubního kazu používáme výkony jako je pečetění fisur, aplikace fluoridových preparátů a ústních vod s fluoridy. Také zabránění či prevence zápachu z úst používáním ústních vod nebo čištěním mezizubních prostor mezizubními kartáčky spadá do kompetence zubního lékaře.Šetrné a účinné ošetření parodontitidy ultrazvukem

Newtron


Satelec P5 – Satelec Implant Center

Satelec® Implant center a Satelec P5 nabízí technologii Newtron.
Hladké a virtuálně bezbolestnévibrace umožňují pacientovo pohodlíběhem zákroků v profylaxi,endodoncii a nechirurgické parodontologii.

Princip ultrazvuku Newtron

Modulovaná ultrazvuková amplituda zajišťuje kontrolované a bezbolestné ošetření.

Ultrazvuk zvyšuje účinek na výplachový roztok, tím že ho aktivuje (proud roztoku a kavitace bublin) a pomáhá vyplachovat těžko dostupná místakonvenčními metodami.

Tímto způsobem můžeme ošetřovat bez výraznějšího umrtvení i hlubší parodontologické choboty, jinak ošetřitelné pouze chirurgicky.

Ordinační hodiny


Pondělí 08:00-15:30
Úterý 08:00-18:00
Středa 08:00-16:30
Čtvrtek 08:00-15:30
Pátek 08:00-14:30

Zubní pohotovost


Úrazová nemocnice Brno, Ponávka 6
Tel. : +420 545 538 407
+420 545 538 421
+420 545 538 111
Po-Pá: 18:00-24:00
So, Ne, svátky: 8:00-20:00

Kontakt


Zdravyzub s.r.o.
Tišnovská 80
679 23 Lomnice
IČ: 29374847
DIČ: CZ29374847